במספריםEnglish

יישוב · מועצה אזורית מטה בנימין · מחוז אזור יהודה ושומרון · נוסד ב־1979

כפר אדומים במספרים

יישוב שקט, שוכר ומשכיל

בכפר אדומים גרים 5,307 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, יש בו פחות פשיעה מ־96% מהם, יותר שוכרים מ־92% מהם ויותר בעלי תואר מ־89% מהם.

תושבים
5,307
40% ילדים עד 18
שכר דירה ממוצע
5,400 ₪
לחודש
שכר ממוצע לחודש
18,302 ₪
גבוה ב־21% מהממוצע הארצי
פשיעה
6.7 ל־1,000
פחות מהממוצע הארצי (33.9)

במה כפר אדומים בולט לעומת היישובים האחרים?

כפר אדומים יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים

הצגה

כמה פשיעה?

6.7פחות פשיעה מ־96% מהיישובים
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

41%יותר שוכרים מ־92% מהיישובים
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

כמה משכילים?

45%יותר בעלי תואר מ־89% מהיישובים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

18,302שכר גבוה מ־79% מהיישובים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה
עוד 4 השוואות

אפשר בלי רכב?

7%פחות משקי בית בלי רכב מ־79% מהיישובים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

5%צעיר מ־76% מהיישובים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.9משפחות גדולות מ־72% מהיישובים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

כמה עולה שכירות?

5,400בדומה לרוב (מעט מעל)
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.

כמה עולה לגור בכפר אדומים?

שכירות 5,400 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
שכר דירה ממוצע
5,400 ₪לחודש
▲ 42.1% בשנהיקר ב־8% מהממוצע הארצי
30%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

שכר דירה ממוצע לפי רבעוןכפר אדומיםכל הארץ

5,400 ₪Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג.

כמה מרוויחים בכפר אדומים?

18,302 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־21% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 7 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
18,302 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

גבוה ב־21% מהממוצע הארצי.

כפר אדומים
18,302 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
23.6%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
3.1%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
12,426 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 565 מתוך 996 יישובים במועצות אזוריות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים בכפר אדומים

4 בתי ספר, 13 גני ילדים ו־4 מעונות יום

הצגה
4בתי ספר
13גני ילדים
4מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי דתי 2, ממלכתי 2.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות בכפר אדומים

40 פארקים וגינות, 3 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה בכפר אדומים: האם כפר אדומים בטוח?

6.7 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
6.7תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. עלייה של 29% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 9% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (35 תיקים).

מי גר בכפר אדומים?

40% ילדים עד 18 (יותר מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

כפר אדומים
40%
55%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

כפר אדומים
37%
29%
26%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

27.9%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
0.6%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
0.2%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
1.3%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
0.6%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך כפר אדומים מצביע?

הרשימה הגדולה: הציונות הדתית וזהות (25%). שיעור הצבעה 76%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 כפר אדומים הצביע הציונות הדתית וזהות יותר מכלל הארץ (‎+20 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (‎-9).

שיעור ההצבעה
כאן, 202676%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202272%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה הליכוד (29%).

הציונות הדתית וזהות
24.7%
הליכוד
19.5%
ישר
12.5%
ביחד
11.9%
עמך ישראל
11.9%
המילואימניקים והכלכלית
6.7%

כפר אדומים כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה בכפר אדומים?

כ־324 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים בהמועצה האזורית מטה בנימין כ־324 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (3,888 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה43.2 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה11,941 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף91.9%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות29.8%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 56 אג׳ הולכות לחינוך ו־11 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב), המועצה האזורית מטה בנימין. הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לכפר אדומים ובסביבה

הכי דומים: אלעזר, צופים, תקוע

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על כפר אדומים

הצגה

כמה תושבים יש בכפר אדומים?

בכפר אדומים גרים 5,307 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם כפר אדומים בטוח?

ב־2025 נפתחו בכפר אדומים 6.7 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש בכפר אדומים?

בכפר אדומים פועלים 4 בתי ספר, 13 גני ילדים ו־4 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה לשכור דירה בכפר אדומים?

שכר דירה ממוצע בכפר אדומים: 5,400 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים בכפר אדומים?

השכר החודשי הממוצע לשכיר בכפר אדומים הוא 18,302 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

באיזה מחוז נמצא כפר אדומים?

כפר אדומים הוא יישוב במחוז אזור יהודה ושומרון, במועצה האזורית מטה בנימין, נפת ראמאללה.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 3638