במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז הצפון

מג'ד אל-כרום במספרים

במג'ד אל-כרום גרים 15,666 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, יש בו פחות שוכרים מ־96% מהם, פחות בעלי תואר מ־84% מהם ויותר פשיעה מ־81% מהם.

תושבים
15,666
21% ילדים עד 18
שכר ממוצע לחודש
9,656 ₪
נמוך ב־36% מהממוצע הארצי
פשיעה
42.5 ל־1,000
יותר מהממוצע הארצי (33.9)
בתי ספר
13
29 גני ילדים

במה מג'ד אל-כרום בולט לעומת היישובים האחרים?

מג'ד אל-כרום יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים

הצגה

קונים או שוכרים?

3%פחות שוכרים מ־96% מהיישובים
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

כמה משכילים?

12%פחות בעלי תואר מ־84% מהיישובים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

9,656שכר נמוך מ־83% מהיישובים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

42.5יותר פשיעה מ־81% מהיישובים
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה
עוד 3 השוואות

אפשר בלי רכב?

18%יותר משקי בית בלי רכב מ־70% מהיישובים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.8בדומה לרוב (מעט מעל)
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

7%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.

דיור ובנייה

תוכניות בנייה ופינוי בינוי במג'ד אל-כרום

3,184 יח״ד בתוכניות מאושרות · 8 מכרזי רמ״י מאז 2015

לכל הנתונים ←

כמה מרוויחים במג'ד אל-כרום?

9,656 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־36% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 3 מתוך 10. הטבת מס של 12%

שכר 2025

הצגה
9,656 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

נמוך ב־36% מהממוצע הארצי.

מג'ד אל-כרום
9,656 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
37.6%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
0.3%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
9,219 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
יישוב מוטב 2026
תושבי מג'ד אל-כרום מקבלים זיכוי ממס הכנסה של
12%
על הכנסה של עד 186,000 ₪ בשנה. שווי מרבי: כ־1,860 ₪ בחודש.
אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 73 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. הטבת מס: רשימת היישובים המוטבים של רשות המסים ל־2026. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים במג'ד אל-כרום

13 בתי ספר, 29 גני ילדים ו־7 מעונות יום

הצגה
13בתי ספר
29גני ילדים
7מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 13.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות במג'ד אל-כרום

5 מתקני ספורט, 14 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה במג'ד אל-כרום: האם מג'ד אל-כרום בטוח?

42.5 תיקים לכל 1,000 תושבים, יותר מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
42.5תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. ירידה של 7% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 18% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (662 תיקים).

מי גר במג'ד אל-כרום?

21% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

מג'ד אל-כרום
21%
72%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

מג'ד אל-כרום
74%
18%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

15%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
1.3%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
2.3%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.5%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
4.7%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
4.5%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך מג'ד אל-כרום מצביע?

הרשימה הגדולה: הרשימה המשותפת (86%). שיעור הצבעה 85%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 מג'ד אל-כרום הצביע הרשימה המשותפת יותר מכלל הארץ (‎+78 נק׳) והליכוד פחות (‎-20).

שיעור ההצבעה
כאן, 202685%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202267%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה חד״ש-תע״ל (46%).

הרשימה המשותפת
86.4%
רע"מ
11.8%
הדמוקרטים
0.9%
הליכוד
0.2%
ישר
0.1%
ישראל ביתנו
0.1%

מג'ד אל-כרום כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה במג'ד אל-כרום?

כ־278 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, פחות מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים במג'ד אל-כרום כ־278 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (3,330 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה37 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה7,929 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף78.6%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות23.7%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 49 אג׳ הולכות לחינוך ו־16 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים למג'ד אל-כרום ובסביבה

הכי דומים: ביר אל-מכסור, טורעאן, נאעורה

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על מג'ד אל-כרום

הצגה

כמה תושבים יש במג'ד אל-כרום?

במג'ד אל-כרום גרים 15,666 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם מג'ד אל-כרום בטוח?

ב־2025 נפתחו במג'ד אל-כרום 42.5 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, יותר מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש במג'ד אל-כרום?

במג'ד אל-כרום פועלים 13 בתי ספר, 29 גני ילדים ו־7 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה מרוויחים במג'ד אל-כרום?

השכר החודשי הממוצע לשכיר במג'ד אל-כרום הוא 9,656 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

האם יש הטבת מס במג'ד אל-כרום?

כן. ב־2026 תושבי מג'ד אל-כרום זכאים לזיכוי של 12% ממס ההכנסה, על הכנסה מיגיעה אישית עד 186,000 ₪ בשנה.

מה אחוז הערבים במג'ד אל-כרום?

99% מתושבי מג'ד אל-כרום ערבים, לפי קובץ היישובים של הלמ״ס.

באיזה מחוז נמצא מג'ד אל-כרום?

מג'ד אל-כרום הוא יישוב במחוז הצפון, נפת עכו.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 516