במספריםEnglish

דוח כספי מבוקר 2024 · משרד הפנים

תקציב המועצה המקומית חורה 2024

המועצה המקומית חורה הוציאה ב־2024 215 מיליון ₪, כ־9,845 ₪ לכל תושב (מקום 28 מתוך 121 מועצות מקומיות בהוצאה לתושב). זו ירידה של 4% לעומת 2023. 8% מההכנסות מגיעות מארנונה ו־86% ממשרדי הממשלה.

מכל 100 ₪ שהמועצה הוציאה

  • חינוך60.9 ₪
  • רווחה13.8 ₪
  • הוצאות חד־פעמיות7.9 ₪
  • הנהלה ומינהל4.2 ₪
  • ניקיון ופינוי אשפה3.8 ₪
  • תרבות, נוער וספורט2.5 ₪
  • כל השאר7 ₪
215 מיליוןהוצאות בשנה₪, תקציב רגיל
9,845 ₪הוצאה לתושבחציון: 8,193 ₪
42.6 ₪ארנונה למ״ר בשנה320 ₪ לחודש ב־90 מ״ר
90.3%גביית ארנונהמהחיוב השוטף · חציון 84%

לאן הולך הכסף בחורה?

הוצאה לתושב לפי תחום, לעומת 121 המועצות המקומיות

הצגה
חינוךגנים, בתי ספר, הסעות ושכר צוותים
5,997 ₪ יותר מהחציון
רווחהמחלקת הרווחה, קשישים, אנשים עם מוגבלות
1,359 ₪ יותר מהחציון
הוצאות חד־פעמיותתשלומים בלתי רגילים: פנסיה, פיצויים והעברות לקרנות
773 ₪ פחות מהחציון
הנהלה ומינהלמינהל כללי, גבייה וכספים
413 ₪ פחות מהחציון
ניקיון ופינוי אשפהתברואה: איסוף ופינוי פסולת, ניקוי רחובות
377 ₪ פחות מהחציון
תרבות, נוער וספורטמתנ״סים, ספריות, נוער וספורט
242 ₪ פחות מהחציון
החזר הלוואות ומימוןהחזר מלוות וריבית
149 ₪ פחות מהחציון
תכנון ובנייההוועדה לתכנון ובנייה והנדסה
136 ₪ פחות מהחציון
שירותים עירוניים אחריםכיבוי, וטרינריה, אירועים, פיתוח כלכלי, בריאות וקליטה
126 ₪ יותר מהחציון
ביטחון ופיקוחשמירה, חירום ופיקוח עירוני
102 ₪ פחות מהחציון
גינון, רחובות ותאורהנכסים ציבוריים: גנים ציבוריים, כבישים, מדרכות ותאורה
89 ₪ פחות מהחציון
מפעלים עירונייםמפעלים ותאגידים של הרשות: מים, חניונים, נכסים מושכרים ועוד
78 ₪ יותר מהחציון
שירותי דתמועצה דתית, בתי עלמין
5 ₪ פחות מהחציון

חורה חציון 121 המועצות המקומיות

ביצוע בפועל לפי טופס 2 בדוח המבוקר, מחולק במספר התושבים שמשרד הפנים מייחס לרשות. ההוצאה כוללת גם את מה שממומן ממשרדי הממשלה.

מאיפה הכסף מגיע?

הצגה
59%
15%
משרד החינוך 126,909מענקים 33,346משרד הרווחה 21,712ארנונה 17,714הכנסות עצמיות אחרות 12,167משרדי ממשלה אחרים 3,951

רשות שרוב הכנסותיה עצמיות (ארנונה, אגרות, היטלים) תלויה פחות בממשלה. במועצות המקומיות החציון של הכנסות עצמיות הוא כמחצית מההכנסות.

ארנונה בחורה

הצגה

תושבים משלמים בממוצע 42.6 ₪ למ״ר בשנה, קרוב לחציון (40.3 ₪). מקום 47 מתוך 121, מהיקרה לזולה.

חיוב ארנונה בשנה
18 מיליון ₪
הנחות ופטורים
8 מיליון ₪
46% מהחיוב
נגבה מהחיוב השוטף
90.3%
חובות ארנונה פתוחים
6 מיליון ₪
בסוף השנה
דירוג הארנונה בכל הערים ←

מה המצב הכספי של המועצה המקומית חורה?

הצגה
עודף בשנה409,000 ₪בתקציב הרגיל
גירעון מצטבר1.2%מההכנסות השנתיות
עומס מלוות7.8%מההכנסות · חציון 10.5%
משרות לכל 1,000 תושבים15328 משרות · חציון 17.5

מה השתנה מ־2023 ל־2024?

הצגה
20232024שינוי
הוצאות בתקציב הרגיל216 מיליון ₪215 מיליון ₪ללא שינוי
הוצאה לתושב10,250 ₪9,845 ₪▼ 4%
גביית ארנונה מהשוטף78.2%90.3%▲ 15.5%
משרות298328▲ 10.1%

שאלות על התקציב של המועצה המקומית חורה

הצגה

מה התקציב של המועצה המקומית חורה?

לפי הדוח הכספי המבוקר, המועצה המקומית חורה הוציאה ב־2024 215 מיליון ₪ בתקציב הרגיל, כ־9,845 ₪ לכל תושב. החציון ב121 המועצות המקומיות: 8,193 ₪.

כמה ארנונה משלמים בחורה?

הארנונה הממוצעת למגורים בחורה היא 42.6 ₪ למ״ר בשנה (2024). בדירה של 90 מ״ר זה כ־320 ₪ בחודש. החציון ב121 המועצות המקומיות: 40.3 ₪ למ״ר.

האם המועצה המקומית חורה בגירעון?

לא. ב־2024 המועצה סיימה את התקציב הרגיל בעודף של 409,000 ₪, אבל יש לה גירעון מצטבר של 1.2% מההכנסות.

כמה עובדים יש בהמועצה המקומית חורה?

בממוצע 328 משרות ב־2024, כ־15 לכל 1,000 תושבים.

כמה המועצה המקומית חורה מוציאה על חינוך?

131 מיליון ₪ ב־2024, 61% מההוצאות ו־5,997 ₪ לתושב.

תקציבים של רשויות ליד חורה

הצגה

עוד על חורה

עמודים מפורטים לפי נושא. הסקירה המלאה של חורה ←

מקורות הנתונים